شافت استیل و بال بوش

 اسلاید بوش Slide Bush  که بعضا بنام بال بوش  Ball Bush  یا بوش کشویی هم شناخته میشود در انواع مختلف بسته ، چاکدار و باز ساخته میشود.

 

                     

 

معمولا نگهدارنده ساچمه  Retainer  از جنس رزین ساخته شده و با قرار گرفتن درون یک قطعه دیگر که بلوک نامیده شده و آنهم مدلهای متفاوتی دارد روی شافت استیل سخت  Hard Steel Shaft  سوار شده و امکان تحمل بار و حرکت خطی  Linear  را برای بار مکانیکی فراهم میکند.

 بدلیل سادگی مکانیزم اسلاید بوش و ارزان بودن این نوع ساپورت ، از آن در بسیاری از صنایعی که نیاز به حرکت خطی است بهره میگیرند.

ماشینهای پرکن بطری با جک سرو ، انواع دستگاههای تراورس برای باز کردن یا جمع کردن کابل یا مفتول فلزی ، دستگاههای برش دستی کاشی ، دستگاه تست کشش فلزات و غیر فلزات ، هدایت سمبه و ماتریس در پرسها ، دستگاههای بسته بندی  Form – Fill – Seal   ، و بسیاری کاربردهای دیگر از جمله کاربردهای معمول این قطعات هستند.

 دیواره خارجی اسلاید بوش که بشکل سیلندر است در خود یک نگهدارنده ساچمه یا  ball retainer  را جا داده و ساچمه ها از طریق مسیر بسته ای که به دقت درون این نگهدارنده طراحی و ساخته شده حرکت کرده و موجب ایجاد یک حرکت خطی دقیق و نرم میشوند.

برای بارهای سنگین تر میتوان از بال بوشهای دوبل استفاده کرد که درون خود دو عدد بال بوش تک را جای داده است.

 

بدلیل طراحی خاصی که دو مدل بال بوش نوع بسته و چاکدار دارند میتوانند در کاربردهای مختلفی که حرکت بار افقی یا عمودی باشد مورد استفاده قرار گیرند. برای این منظور باید طراحی محور را با شافت استیل انجام داد.

                 

 

 بدلیل طراحی خاصی که بال بوش نوع باز دارد میتواند فقط در کاربردهایی که حرکت بار بصورت افقی باشد مورد استفاده قرار گیرد. برای این منظور باید طراحی محور را با شافت استیل پایه دار انجام داد.

بدلیل وجود ممانهای پیچشی در کاربردهای عمودی ، استفاده از بال بوش مدل باز توصیه نمیشود.

صافی سطح و سختی شافت استیل دو عامل مهم در انتخاب شافت هستند.

سختی شافت باید  58HRC   ( راکول ) یا بالاتر باشد. اگر سختی از این عدد کمتر باشد عمر مفید شافت کاسته خواهد شد. صافی سطح شافت باید  Ra0.4  یا کمتر باشد. 

 شرکت سروتک خاورمیانه دو مدل شافت استیل سخت Hard Steel C45  و استیل سخت کروم دار  Chromed Hard Steel  را از سایز  6  تا  40  در طولهای  3 متری ارائه میکند.

 

شافت استیل سخت پایه دار شرکت سروتک خاورمیانه از سایز  16  تا  30  در طولهای  4  متری ارائه میشود.

با توجه به تلورانس ابعادی قطر خارجی شافت میتوان در اسلاید بوشهای مدل چاکدار که توسط یک پیچ کناری قابلیت تنظیم لقی دارند مقدار لقی را در حد لازم تنظیم کرد.

از پیش بارگذاری یا  Preloading   بیش از حد در اسلاید بوشهای مدل چاکدار که قابلیت تنظیم لقی دارند پرهیز کنید. 

 

برای دانلود اطلاعات فنی بیشتر اینجا را کلیک کنید.

 


 

 

 

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به سرو تک خاورمیانه می باشد