بوشِ قفل کن

بوشهای قفل کن قطعات واسطه استاندارد هستند که برای نصب انواع پولی یا چرخدنده روی شافتها بکار میروند.

استفاده از بوشهای قفل کن در مونتاژ سریعتر و ساده تر دستگاه نقش زیادی داشته و صرفه جویی در زمان ساخت ، مونتاژ دستگاه و هزینه های تراشکاری پولیهاست. هنگام تعمیرات هم کار بمراتب ساده تر است.

بدلیل نوع طراحی خاص و دقتهایی که در مراحل ساخت بوشهای قفل کن صورت میگیرد ، ضمن هم محور شدن کامل پولی یا چرخدنده با شافت ، میزان سطح درگیری آنها با یکدیگر به حداکثر ممکن میرسد ، و این نکته ای است که در روش سنتی سفت کردن پولی و چرخدنده توسط پیچ روی شافت هیچگاه حاصل نمیشود.

با استفاده از بوشهای قفل کن برای نصب پولی های تایمینگ یا چرخدنده های خاص روی شافت سروُ موتورها ، خطر شکستن انکودر موتورهای سروُ که بدلیل استفاده از چکش هنگام جا زدن آنها ممکن است اتفاق بیافتد نیز از بین میرود.

نصب بوشهای قفل کن فقط با سفت کردن چند پیچ انجام میشود.

اگر حتماً خار روی شافت باید استفاده شود ، استفاده از بوشهای مخروطی گزینه ی مناسبی است.

اگر لزوماً خار روی شافت احتیاج نیست ، میتوانید هم از بوشهای مخروطی و هم از بوشهای قفل کن استفاده کنید. توضیحات مربوط به بوشهای مخروطی در قسمت دیگری خواهد آمد. در بوشهای قفل کن امکان استفاده از خار نیست.

استفاده از بوشهای قفل کن صرفه جویی در وقت و هزینه های شماست ، ضمن اینکه بکارگیری قطعاتی که در کارخانه و توسط ماشین آلات مخصوص ساخته شده اند کیفیت کار مونتاژ را بالا میبرد.

 

انواع بوشهای قفل کن :

بوشهای قفل کن با توجه به مدل آنها به صورت زیر دسته بندی میشوند :

PL02 – PL18 – PL19 – PL22

 

 

برای دانلود اطلاعات فنی ، نحوه نصب و نقشه بوشهای قفل کن اینجا را کلیک کنید.

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به سرو تک خاورمیانه می باشد