بوش مخروطی

بوشهای مخروطی قطعات واسطه استاندارد هستند که برای نصب انواع پولی روی شافتها بکار میروند.

استفاده از بوشهای مخروطی در مونتاژ سریعتر و ساده تر دستگاه نقش زیادی داشته و صرفه جویی در زمان ساخت ، مونتاژ دستگاه و هزینه های تراشکاری پولیهاست. هنگام تعمیرات هم کار بمراتب ساده تر است.

بدلیل نوع طراحی و دقتهایی که در مراحل ساخت بوشهای مخروطی صورت میگیرد ، ضمن هم محور شدن کامل پولی با شافت ، میزان سطح درگیری شافت و پولی به حداکثر ممکن میرسد ، و این نکته ای است که در روش سنتی سفت کردن پولی توسط پیچ روی شافت هیچگاه حاصل نمیشود.

با استفاده از بوشهای مخروطی برای نصب پولی های تایمینگ روی شافت سروُ موتورها ، خطر شکستن انکودر موتورهای سروُ که بدلیل استفاده از چکش هنگام جا زدن پولی ممکن است اتفاق بیافتد نیز از بین میرود.

نصب بوشهای مخروطی فقط با سفت کردن چند پیچ انجام میشود.

اگر حتماً خار روی شافت باید استفاده شود ، استفاده از بوشهای مخروطی گزینه ی مناسبی است.

اگر لزوماً خار روی شافت احتیاج نیست ، میتوانید هم از بوشهای مخروطی و هم از بوشهای قفل کننده استفاده کنید. توضیحات مربوط به بوشهای قفل کننده در فایل دیگری خواهد آمد. در بوشهای قفل کننده امکان استفاده از خار نیست.

استفاده از بوشهای مخروطی صرفه جویی در وقت و هزینه های شماست ، ضمن اینکه بکارگیری قطعاتی که در کارخانه و توسط ماشین آلات مخصوص ساخته شده اند کیفیت کار مونتاژ را بالا میبرد.

 

انواع بوشهای مخروطی :

بوشهای مخروطی با توجه به سایز آنها به صورت زیر دسته بندی میشوند :

1008 – 1108 – 1210 – 1610 – 1615 – 2012 – 2517 - 3020

 

برای دانلود اطلاعات فنی و نحوه نصب بوشهای مخروطی اینجا را کلیک کنید.

 

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به سرو تک خاورمیانه می باشد